Bendrai pastebesite, kad medaliai ir Olimpine slove mazai jei isvis kazka reiskia zengiant i MMA kovas, nebent padidina tavo verte rinkoje atliginimo atzvilgiu. Svarbu pamineti, kad daug siu "perbegimu" ir ivyko del potencialiai riebaus uzdarbio - pavyzdziui siandien JAV garantoja $250,000 uz aukso medali 2012 metu Londono zaidynese, $50,000 uz sidabra bei tik $25,000 uz bronza (uz pergales Pasaulio cempionate tos sumos keleta kartu mazesnes). Kad gauti betkokia is siu treju medaliu reikia paguldyti metu metus sunkaus darbo, pasisventimo, is esmes kuklaus egzistavimo deka, pastatito aplink savo disciplina/sporta. To paciu metu, stambios MMA organizacijos, ypac Japonijoje, kurios siekia pritraukti ziurovu susidomejima deda ant stalo milzinisksu pinigus, atskirais atvejais, siekiancius milijonus $ uz viena kova. Daug siandienos MMA legendu savo metu, kai NHB/MMA versle nebuvo net dalies tu pinigu, kurie supa sporta siandien, pradejo savo MMA karjeras kad finansoti savo Olimpines svajones (pvz. Coleman ir Couture).
Siai dienai yra tik 12 Olimpiniu aukso medalistu, kurie turejo MMA kovas.
- Hidehiko Yoshida (9-8-1)
- Auksas, dziudo, 1992 metai (Barselona)
Sekmingiausias is visu "auksiniu" olimpieciu, kuris pasieke legendinio statuso japonu MMA rinkoje kai sportas buvo populiarus salyje su PRIDE FC organizacijso sprogimu. Jo kovos pries Royce Gracie, Naoya Ogawa, Rulon Garden ir Satoshi Ishii iena i Japonijos visu laiku ziuriamiausiu kovu Top 15 sarasa. Itikinamumo jo karjerai suteikia pergales pries Don Frye (kai tai kaza reiske), Kiyoshi Tamura ir Mark Hunt bei jo du konkurecingi pralaimejimai Wanderlei Silvai, kur ju 2003 metu susitikimas tapo geriausia WON metu kova. Net 2009 metu pabaigoje Hidehiko turejo ka pasiuliti jaunam (ir zaliam) Satoshi Ishii.
- Makoto Takimoto (6-5-0)
- Auksas, dziudo, 2000 metai (Sidnejus)
Nelabai reiksminga, bet bent jau aktivi MMA karjera. Takimoto laiko pergales pries populiaruji korejeti Dong Sik Yoon ir buvusi UFC Middleweight Championa Murilo Bustamante ir buvo pirmas kas pakiso pagali janam ir to metu perspektiviam Zelg Galesic, iteikdamas jam "L", kroato PRIDE FC debiute. Kaip ir daugelis kitu dziudoistu pasinerusiu i sporta, Makoto trenerojasi Yoshidos stovykloje.
- Satoshi Ishii (4-1-0)
- Auksas, dziudo, 2008 metai (Pekinas)
Geidziamiausias 2009 metu laisvas agentas. Ishii tapo salies didvyriu 2008 metais, kai Pekino Olimpiadoje vienintelis atnese savo saliai aukso medali sunkiausioje svorio kategorijoje. Budamas laisvas agentas ji sieke pasirasyti ne tik Japonijos DREAM (FEG) ir Sengoku (WVR) organziacijos, bet ir amerekeciu UFC. Jei tiketi gandams, Ishii buvo pasiulitas bendros �500 milijonu (apie $6 milijonu) vertes kontraktas is DREAM, bet Satoshi gavo dar patrauklesni, finansiskai, pasiulima is Sengoku. Taigi ziuriamiausioje Dynamite!! 2009 kovoje, kuri gavo 24.3 televizijos reitinga, jis susitiko si kitu dziudo aukso medalistu Hidehiko Yoshida, kuriam palaimejo nuobodzia kova.
- Kevin Jackson (4-2-0)
- Auksas, laisvosios imtynes, 1992 metai (Barselona)
Titulas kuri mes siandien zinome kaip UFC Light Heavyweight Championship buvo sukurtas 1997 metais UFC Middleweight Championship pavadinimu (svoriui iki 200 lbs) ir pagal tometines UFC vadovybes (SEG) planus, butent sis olimpietis turejo tapti pirmu championu. Deja arba laimei, kaip zinome, jis buvo submittintas per 16 sekundziu Frank Shamrocko, kuris nuo tos dienos pradejo dominojanti karalaivima siame UFC divizione. Kevin turejo buti UFC veidu ir parodyti, kad siame sporte, kuris to metu buvo JAV senato (specifiskai John McCain) taikiniu ir stumiamas is televizijos, rungesi Olimpinio kalibro atletai. Planas neisdege, o 1998 metais Jacksonui buvo pasakyta, kad jei jis nebaigs kovoti siame prastos reputacijos "murziname" sporte, tai jis praras savo Olimpinio imtyniu trenerio darba, taigi Kevin buvo priverstas pasitraukti is MMA. Jo 1998 metu UFC susitikimas su Jerry Bohlander buvo pripazintas gerciausia WON metu kova.
- Pawel Nastula (3-4-0)
- Auksas, dziudo, 1996 metai (Atlanta)
Idomu pamineti, kad Olimpiniu Zaidyniu finale, kur jis laimejo auksa, Pawel nugalejo irgi busima MMA kovotoja Min Soo Kim (pirma Brock Lesnar auka misriuose kovos menuose). Jei bandyti apibrezti Nastulos vaidmeni PRIDE FC organizacijoje, tai tinkami zodziai butu elite can, t.y. jei atmesti nemalonu lenko grizima i sporta 2008 metais, jo pralaimejimai buvo tik gerbiamiems sunkiasvoriams kaip Josh Barnett, Antonio Rodrigo Nogueira ir Aleksander Emelianenko. Vienintele Pawel pergale sporte buvo pries Edson Drago (pirmas brazio "L"), su kurio jis lengvai susitvarke.
- Ray Mercer (1-0-0)
- Auksas, boksas, 1988 metai (Seulas)
Merciless buvo ne tik olimpietis, bet ir veliau turejo paliginamai sekminga profesionalaus bokso karjera, kur laike WBO Heavyweight Championship dira bei buvo zenges i ringa pries vardus kaip Wladimir Klitchko, Lennox Lewis ir Evander Holyfield. Aisku, kaip zinome, profesionalus boksas daznai palieka savo buvusius championus nepavidetinoje finansineje padetyje, kai ateina amzius pasitraukti - tokioje situacijoje atsirado ir Ray. Taigi 2007 metais Mercer sutiko kovoti pries irgi nepatirusi Kimbo Slice parodomojoje MMA kovoje ir greitai pralaimejo nuo dusinimo. Praeitais gi metais jis turejo tapti "grizimo/apsilimo" kova buvusiam du kartus UFC Heavyweight Championui Tim Sylvia, bet brutaliai ir gedingai knockoutavo The Main-iac per 9 sekundes.
- Kenny Monday (1-0-0)
- Auksas, laisvosios imtynes, 1988 metai (Seulas)
- Sidabras, laisvosios imtynes, 1992 metai (Barselona)
Zmogus laikomas savotiska JAV imtyniu legenda. Tai vienintelis aukso medalsitas, kuris yra laimejes stambios MMA organizacijos titula, kai 1997 metais jis TKO'ino John Lewis, kad pasiimti EFC Welterweight Championship. Priminsiu, kad tais metais Extreme Fighting Championship buvo stambiausias UFC konkurentas Siaures Amerikos rinkoje. Kai organizacija zlugo, Kenny buvo pagautas i Matt Hume submissiona viename grappling matche ir tai atmuse jo nora toliau dalivauti MMA sporte.
- Rulon Gardner (1-0-0)
- Auksas, graiku-romenu imtynes, 2000 metai (Sidnejus)
- Bronza, graiku-romenu imtynes, 2004 metai (Atenai)
Vienas is daugiausiai demesio sulaukusiu MMA debiutu. Sidnejaus 2000 metu Olimpiadoje sis zmogus padare neimanoma ir finaliniame matche nugalejo legendini rusa Aleksandra Karelina (FILA organizacijios priopazintas geriausias XX amziaus graiku-romenu imtynininkas), kuris nebuvo pralaimejes matcho tarptautinese varzybuose nuo pat 1987 metu ir, is tu trilikos metu, sesius metus nebuvo pralaimejes nei tasko. Ta Gardnero pergale iki siol yra laikoma vienu didziausiu, jei ne didziausiu upset graiku-romenu imtiniu istorijoje. 2004 metais Rulon buvo suviliotas PRIDE FC kovai pries kita aukso medalista (tik dziudo sporte), Hidehiko Yoshida. Organizacija tikejosi, kad Yoshida lengvai pagaus imtyninika i lauzima arba dusinima, bet Rulon laimejo kova savo prasto bokso pagalba, neleisdamas japonui perkelti kova i parteri. Susitikimas iki siol yra №6 ziuriamiausia kova Japonijoje.
- Mark Schultz (1-0-0)
- Auksas, laisvosios imtynes, 1984 metai (Los Andzelas)
Mark ir jo brolis Dave yra laikomi sekmingiausia broliu imtyninku pora JAV istorijoje - salyje nera kitos broliu kombinacijos, kurie turetu didesni bednra NCAA, Pasaulio ir Olimpiniu titulu skaiciu. Kaip MMA gerbejas Mark 1996 metais atejo pasiziureti UFC 9: Motor City Madness rengini. Ta geguzes 17 diena po daktaru apziuros UFC atstovai suzinojo, kad kovotojas Dave Beneteau slepe rankos trauma ir negales kovoti pries Gary Goodridge. Schultz sutiko paimti sia kova ir nugalejo Gary. Tokiame staigiame debiute jam padejo ne tik imtyniu igudziai - praeityje Mark buvo submittintas Rickson Gracie ir tai paskatino olimpieti treneruotis Jiu Jitsu discilpinoje. Organizacija turejo daug vilciu Schultzui, bet velgi del tometinio sporto ivaizdzio Brigham Young University pagarsino Markui, kad jis bus atleistas kaip treneris, jei dar karta kovos.
- Karam Ibrahim Gaber (0-1-0)
- Auksas, graiku-romenu imtynes, 2004 metai (Atenai)
Didziausias provalas is visu olimpiniu aukso medalistu. Kai 2004 metais sis egiptietis absoliuciai sunaikino visa savo opozicija po keliui i Olimpini auksa, zmones negalejo liautis stebetis jo dominojanciu pasirodimu - Karam mete pasaulio championus kaip mokinukus. Tais metais Atenuose Gaber buvo placiai laikomas geriausiu imtininku nepriklausomai nuo stiliaus arba svorio. Manoma, kad tai geriausias imtininkas kada nors zenges i MMA savo pike. Deja, Karam ruosesi tik pora savaiciu savo K-1 Premium 2004 Dynamite!! debiutui ir kovoje nusprende ne imtiniauti, o boksoti su Kazuyuki Fujita. Rezultate jis buvo brutaliai knockoutuotas per 01:07 minutes ir daugiau niekad nekovojo.
- Istvan Majoros (0-1-0)
- Auksas, graiku-romenu imtynes, 2004 metai (Atenai)
2006 metais, savo populiarumo pike, KID tevas priverte savo sunu baigti MMA karjera, kadangi jam tai atrode gedinga ir nemate misriu kovos metu kaip sporto - Yamamoto tevas sieke, kad Norifumi pasistengtu laimeti Olimpini auksa. Bet KID buvo labai reikalingas organizacijai TV reitingams, taigi, kad suvilioti ji ir suminkstinti jo teva, jie pasiule Norifumi milziniska pinigu suma ir parinko jam ipatinga oponenta. Istavan 2004 metais laimejo Olimpini auksa graiku-romenu imtyniuose ir 2006 metu Pasaulio Taure tame svoryje, kuriame tektu varzytis Yamamoto. Norifumi imtiniu igudziu uzteko tam, kad laikyti kova ant koju - ketvirtoje kovos minuteje KID nuleido kelia i Majoros kepenys ir oponentas krito. Norifumi galejo pratesti puolima su smugiais, bet nenorejo daryti daugiau zalos, manydamas kad referee baigs kova - deja, referee neskubejo ir Yamamoto teko nuleisti dar keleta lietu smugiu (is pagarbos savo oponentui), kai referee pagaliau sustabde matcha.
- Andrzej Wroński (0-1-0)
- Auksas, graiku-romenu imtynes, 1996 metai (Atlanta)
- Auksas, graiku-romenu imtynes, 1988 metai (Seulas)
- Matt Lindland (22-9-0) JAV komanda, graiku-romenu imtynes, 2000 metai (Sidnejus)
Naoya Ogawa (7-2-0) Japonijos komanda, dziudo, 1992 metai (Barselona)
Katsuhiko Nagata (6-7-2) Japonijos komanda, graiku-romenu imtynes, 2000 metai (Sidnejus)
Yoel Romero (4-0-0) Kubos komanda, laisvosios imtynes, 2000 metai (Sidnejus)
Hiroshi Izumi (4-2-0) Japonijos komanda, dziudo, 2004 metai (Atenai)
Min Soo Kim (3-7-0) Pietu Korejos komanda, dziudo, 1996 metai (Atlanta)
Sara McMann (3-0-0) JAV komanda, laisvosios imtynes, 2004 metai (Atenai)
Stephen Abas (2-0-0) JAV komanda, laisvosios imtynes, 2004 metai (Atenai)
Todd Hays (1-0-0) JAV komanda, ledrogiu sportas, 2002 metai (Solt Leik Sitis)
Aleksei Medvedev (0-0-1) Baltarusijos komanda, laisvosios imtynes, 1996 metai (Atlanta)
Matt Ghaffari (0-1-0) JAV komanda, graiku-romenu imtynes, 1996 metai (Atlanta)
Dennis Hall (0-2-0) JAV komanda, graiku-romenu imtynes, 1996 metai (Atlanta)
Townsend Saunders (0-2-0) JAV komanda, laisvosios imtynes, 1996 metai (Atlanta)
Jung Bu Kyung (0-4-0) Pietu Korejos komanda, dziudo, 2000 metai (Sidnejus)
- Alexis Vila (9-0-0) Kubos komanda, laisvosios imtynes, 1996 metai (Atlanta)
Ronda Rousey (3-0-0) JAV komanda, dziudo, 2008 metai (Pekinas)
Eldar Kurtanidze (0-1-0) Gruzijos komanda, laisvosios imtynes, 1996 metai (Atlanta)
Ben Spijkers (0-2-0) Olandijos komanda, dziudo, 1988 metai (Seulas)
- Hector Lombard (29-2-1)
- Dan Henderson (28-8-0)
- Ferrid Kheder (18-5-0)
- Mark Coleman (16-10-0)
- Michihiro Omigawa (12-10-1)
- Rick Hawn (11-1-0)
- Kazuyuki Miyata (11-8-0)
- Ben Askren (8-0-0)
- Daniel Cormier (8-0-0)
- Kamal Shalorus (7-1-2)
- Dave Beneteau (6-5-1)
- Rhadi Ferguson (3-0-0)
- Herschel Walker (2-0-0)
- Giant Silva (2-6-0)
- Dolgorsürengiin Sumiyaabazar (1-2-0)
- Ali Ibrahim (1-3-0)
- Corinna West (0-1-0)
Yra keleta kitu olimpieciu ir medalistu, kurie vienu metu zaide/zaidzia su mintim isbandyti savo jegas MMA ringe, bet iki siol nera to padare: Liu Deli, Zurab Zviadauri, Georgi Gogshelidze, Ramaz Nozadze, Henry Cejudo, Kurt Angle, Randi Miller, Steve Mocco, Clarissa Chun, Kyoko Hamaguchi ir Teddy Riner.
Šį pranešimą redagavo `MalioK`: 2011-08-28, 08:12