Shane Mcahon vs. Kane (Survivor Series 2003) 1; 2; 3
Battle Royal - matchas, kuriame fiksuotas wrestleriu skaicius vienu metu pradeda matcha. Dazniausiai 10, 15 ar 20 wrestleriu. Tradiciniame Battle Royal matche wrestleris yra eliminojamas kai yra permestas per virsutine ringo virve ir jo abu kojos paliete zemes.
Battle Royal (WrestleMania 2) 1; 2
Battle Royal (WrestleMania IV) 1; 2; 3; 4
Battle Royal (SD! Sausio 10, 2006) 1; 2
- Hardcore Battle Royal - matchas buvo ivykes WresleManijoje 2000, del WWF Hardcore titulo. Tame matche negaliojo yprastos eliminavimo taisykles - taisykliu visai nebuvo. 13 varzovu kovesi be diskvalifikaciju, be count-out'u, be eliminavimo 15 minuciu (kurie buvo nustatyti). Zmogus, kuris spedavo gauti pin'a laimedavo Hardcore titula (taip matche pasikeite keleta championu).
Hardcore Battle Royal (WrestleMania 2000) 1; 2; 3; 4; 5 - Gauntlet for the Gold - Battle Royal variacija, naudojama TNA. Matche galioja paprastos eliminavimo taisykles (permeamas per virsutine vive ir turi paliesti zeme abiem kojom). Matcha pradeda du "atsitiktiniu budu parinkti" kovotojai, i po nustatyto laiko intervalo prie matcho prisideda po viena wrestleri. Kai matche pasilieka du wrestleriai (o kiti yra eliminuoti), matchas virsta paprastu singles matchu (kur eliminacija ne galioja - isigalioja paprastas pin'as, diskvalifikacija, submission'as).
20-Man X Division Gauntlet Battle Royal (Victory Road 2004) 1; 2; 3
20-Man Gauntlet for the Gold (Hard Justice 2005) 1; 2; 3; 4
10-Man Gauntlet for the Gold (Bound For Glory 2005) 1; 2; 3 - Last Blood Battle Royal - si matcha naudojo Tri-State Wrestling Association. Matchas prasidejo kaip iprastas Battle Royal, bet eliminavimo taisykles buvo kitokios - wrestleris, kuriam buvo paleistas kraujas buvo priverstas palikti matcha (buvo eliminuotas). Matcha laimejdavo wrestleris kuris gale nebuvo kraujaves. Mick Foley minejo si matcha savo knygoje "Have a Nice Day: A Tale of Blood and Sweatsocks".
- Royal Rumble - matchas kuriame dalyvauja 30 wrestleriu. Matcha pradeda du "atsitiktiniu budu" parinkti kovotojai. Kiekviena karta, praejus fiksotam laiko tarpui, i ringa isleidziama dar po viena wrestleri. Kovotojas gali buti eliminuotas, kai ji permete per virsutine virve ir abu jo kojos paliete zeme. Sis matchas ivyksta kiekvienai metais per WWE PPV su analogisku pavadinimu "Royal Rumble". Nuo 1993 metu sio matcho nugaletojas gaudavo teise susikauti su kompanijos championu WrestleManijoje.
Royal Rumble match (Royal Rumble 1988) 1; 2
Royal Rumble match (Royal Rumble 2004) 1; 2; 3
Royal Rumble match (Royal Rumble 2006) 1; 2 - Three-Ring, 60-man Battle Royal - matche dalivauja 60 wrestleriu, kurie pradeda kautis visi vienu metu, trejose ringose. Kovotojas gali buti eliminuotas trejais budais: buti nupinint'u, pasiduoti (submission) ir buti ismestam is ringu (betkokiu budu). Kai kovotoju skaicius sumazeja iki 20, jie persikelia i viena ringa, kur matchas tesiasi iki tol, kai paaiskeja vienas nugaletojas. Sis matchas buvo vykdomas WCW kasmet per "World War 3" PPV nuo 1995 iki 1998 metu. Pirma tokio formato ,atcha laimejo Randy Savage'as, kuriam, kaip nugaletojui, buvo iteiktas WCW World Heavyweight Championship'as. Kitais metais matchas nustatydavo #1 pretendenta i titula.
60-man Battle Royal (World War 3 1995) 1; 2; 3; 4; 5; 6
Jake Roberts vs. Rick Martel (WrestleMania VII) 1; 2
Jamie Noble vs. Nidia (No Way Out 2004) 1; 2; 3
Bra & Panties Match - brutalinis matchas, kuriame galima pamatyti neiprasta kraujo kieki ir atvira wrestleriu sadizma. Taip pat matchas turi unikaliu tobulai-technisku elementu ir dazniausiai butent sio formato matchai tampa MOTY kandidatai. Matcho tikslas/uzduotis: tu turi taip ziauriai sumusti savo oponenta, kad to morale butu palauzta, jis pamirstu savo savigarba ir savarankiskai apsirengtu moteriskus apatinius ir lemenele... Dabar rimtai. Divu matchas, kur laimi ta sliundra, kuri nurengs kita sliundra.
Melina vs. Torrie Wilson (Great American Bash 2005) 1; 2; 3
Bra & Panties Gauntlet Match (New Year's Revolution 2006) 1; 2; 3
Buried Alive Match - matchas be count-out'u, pin'u ir submission'u. Vienintelis budas laimeti matcha - "palaiduoti savo oponenta gyvu". T.y. imesti ji i specialiai parengta kapa arenoje ir visiskai uzdengti jo kuna zeme.
Kaip istikruju praleimejes kovotojas isgyvena: "kapas" yra istikruju gerai stilizuota, pagrazinta ir zeme pridengta kamera, susidedanti is dveju daliu - viena, kuria mato ziurovai - "kapas", o kita yra nematoma ziurovams. Kai kovotojas yra imetamas i kapa, jis pargriuna ant nedidelio zemes kiekio, kuris buvo mestas i kapa, kad krisdamas, wrestleris nesusizeistu. Veliau, kai oponentas jau pradejo "laiduoti" potencialini pralaimejusi, tas, uzdengtas pakankamu zemes kiekiu, kad paslepti jo dingima, atidaro slapta duri ir pasislepia antroje ziurovams "nematamoje" kameroje. Ten buna vanduo, sviesos saltinis ir rankslostis + gali buti diegonio balonas, kad kovotojui tikrai pakaktu oro.
Undertaker vs. Mankind (In Your House 11: Buried Alive) 1; 2
Undertaker vs. Steve Austin (In Your House 26: Rock Bottom) 1; 2
Undertaker vs. Vince McMahon (Survivor Series 2003) 1; 2; 3
Casket Match - matchas kur kovotojui reikia sumusti savo oponenta iki tokios bukles, kad tas jau neatsikeltu ir ji galima butu ideti i karsta (karstas priparkuotas prie ringo). Matchas bus baigtas, kai vienas is kovotoju bus karsta ir karstas bus uzdarytas.
Undertaker vs. The Ortons (No Mercy 2005) 1; 2; 3; 4
Undertaker vs. Mark Henry (WrestleMania 22) 1; 2; 3
Elimination Chamber - narvas, kuriam sukurti buvo panauduota 10 tonu metali, 2 miles grandines. Konstrukcija uzdengia ringa is visu pusiu ir savo viduje turi keturias atskiras kameras. Matcha pradeda 2 kovotojai ringe, kai likusieji 4 yra uzrakinti atskirose kamerose. Praejus nustatytam laiko intervalui (3, 4 ar 5 minutes) yra atidaroma kamera. Wrestleriai yra eliminojami pin'ais ir submission'ais. Kameros yra padarytos is "nepersaunamo" stiklo. Pats narvas yra naudojamas kaip ginklas.
Elimination Chamber I (Survivor Series 2002) 1; 2; 3; 4
Elimination Chamber II (SummerSlam 2003) 1; 2; 3; 4; 5
Elimination Chamber III (New Year's Revolution 2005) 1; 2; 3
Elimination Chamber IV (New Year's Revolution 2006) 1; 2; 3; 4
Falls Count Anywhere Match - iprastame singles matche, pin'ai yra skaiciojami tik ring'e, siame gi matche referee skaicios pin'us betkurioje vietoje arenoje. Isvada - matche nera count-out'u, bet kovotojas gali buti diskvalifikuotas. Matche uzdrausta nauduotis ginklais + isoriniai isikisimai irgi provokoja diskvalifikacija. Nors reikia pasakyti, kad daznai siam matchui prideda no-DQ, kad padaryti ji efektiskesniu.
Shane McMahon vs. The Big Show (Judgment Day 2000) 1; 2
Abyss vs. Jeff Hardy (Destination X 2005) 1; 2; 3
Samoa Joe vs. Monty Brown vs. Rhino (Hard Justice 2006) 1; 2; 3; 4
Fatal Four Way Match - matchas, kuriame dalivauja keturi oponentai. Visi kovotojai kaunasi vienu metu ir laimi tas, kuris privercia viena savo oponenta pasiduoti (submission) ar nupinina ji. Sis matchas turi viena variacija:
Samoa Joe vs. Christian vs. Sting vs. Scott Steiner (Victory Road 2006) 1; 2; 3; 4; 5
- Four Way Dance - keturi kovotojai kaunasi vienu metu. Kai vienas wrestleris yra nupininamas, diskvalifikuojamas ar priverciamas pasiduoti - jis yra eliminuotas. Matchas tesiasi iki tol, kol lieka tik vienas kovotojas (laimetojas), o kiti yra eliminuoti.
Skipper vs. Sabin vs. Bentley vs. Williams (TNA iMPACT Balandzio 1, 2005) 1; 2; 3; 4
Steve Austin vs. Kane (King of the Ring 1998) 1; 2; 3
Handicap Match - matchas, kuriame galioja standartinio matcho taisykles (DQ, pin, count-out). Vienintelis matcho ypatingumas - neligus oponentu skaicius (pvz. dazniausiai kovoja vienas wrestleris pries du, nors buna visokiausiu variantu).
Hardcore Match - matchas kuriame nera DQ, count-out'u ir jokios kulturos. Tokiame matche yra panaudojama daug ginklu (pvz. siuksliadezes, bitos, grandines, stalai, kedes, pagaliai, ugnis ir pns.) Nors matcho tiklas nesiskiria nuo klasikinio matcho - priversti savo oponenta pasiduoti (submission) arba ji nupininti.
Hell in a Cell Match - vienas garsiausiu WWE matchu. Matche nera diskvalifikaciju, count-out'u. Ledziama nauduotis visais galimais ginklais ir isorine pagalba. Bet svarbiausia kad pats matchas vyksta narve - didziule metaline konstrukcija (panasios i kuba formos su stogu). Kovotojai yra ileidziame i narva (pro duris), kuris savimi atskiria isore nuo ringo ir kiek teritorijos prie ringo). Duris uzdaromos ir matchas prasideda. Nors reikia pastebeti, kad kovotojai daznai perkelia kova is narvo ANT narvo.
Undertaker vs. Mankind (WWF King of the Ring 1998)
"I Quit" Match - velgi matchas kur nera diskvalifikaciju, cout-out'u ir viskas galioja. Nors laimeti galima tik vienu budu, priversti savo oponenta istarti zodzius "I Quit" ("As Pasiduodu") - pin'ai ir paprasti tap-out'ai negalioja (referee tiesiog nekreipia i jos demesi). Nors reikia pabrezti kad istorijoje yra pavyzdziu, kai kovotojai pralaimedavo matcha neistardami "I Quit". Per WrestleMania 13 Bret Hart laimejo matcha pries Steve Austin'a, kai pagavo ji i Sharpshooter'i ir Austin'as prarado samone. Taip pat per Royal Rumble'99 Rock'as nugalejo Mick'a Foley, kai paleido per garso sistema irasa, kaip Foley iki matcho buvo sakes "I Quit" - tai buvo puikus cheat'inimo pavyzdis.
JBL vs. John Cena (WWE Judgment Day 2005)
- "I Respect You" Match - tas pats "I Quit" matchas, bet reikia istart kitus zodzius: "I Respect You" ("As tave Gerbiu"). Matchas ivyko WCW'e per SuperBrawl'96 tarp Brian Pillman'o ir Kevin Sullivan'o, bet turejo netiketa baigti. Kevinas laimejo, po to kai Pillmanas istare "I Respect You bookerman" - tai buvo shoot. Brian'as istare reikiamus zodzius bet sulauze kayfabe ir paminejo (dave fanams suprasti), kad Sullivanas buvo kompanijos bookeris. Greitai po sio ivykio Brianas buvo atleistas is WCW.
Undertaker vs. Kane (WWF Unforgiven 1998)
Item on a Pole Match - "Daiktas ant Stulpo" matchas yra panasus i ladder match'a, tik daiktas yra pritvirtintas prie stulpo virsaus, kuris randasi viename is ringo kampu. Kaip ir ladder matche, jei daiktas turi storyline'o vertes, tai kovotojas kuris ji pasieme laimi kova ir kova baigiasi, bet jei daiktas yra ginklas, tai kova tesiasi net po to kai vienas oponentu ji pasieme - tiesiog dabar kovotojas gali pasinauduoti ginklu ir matchas baigiasi pin'u arba submission'u (bet galioja DQ, jei vienas kovotoju pasinaudoja salutiniu daiktu, kuris nebuvo ant stulpo). Kai kuriose kompanijose keleta stulpu gali figuruoti matche (vietoj vieno iprasto), tam kad kiekviena puse turetu ginklu-privilegija. Viena tokia specifine kova ivyko TNA, pavadinta "Hockey Stick Fight", kur prie visu sesiu turnbuckle'u buvo pritvirtini hakejo lazdos.
William Regal vs. Edge (WWF No Way Out 2002)
Last Man Standing Match - matche negalioja diskvalifikacijos, count-out'ai, pin'ai ir submission'ai. Reiskia velgi, galioja isoriniai isikisimai ir ginklai. Matcho principas - sumusti savo oponenta taip, kad jis negaletu atsistoti, kol referis skaicioja iki desimties. Referee pradeda skaicioti kai vienas ar abu kovotojai atsiduria ant zemes. Jei abu kovotojai nespeja atsistoti iki desimties - matchas skelbiamas "No Contest".
Lumberjack Match - matchas kuriame galioja iprasto singles matcho taisykles (DQ, pinai, submissionai) ir net count-out'ai teoriskai gali ivykti, bet praktiskai - ne. Kodel? Nes ringas yra apsuptas lumberjack'ais (wrestleriai, kurie gali buti parinkti pagal skirtingus principus, ziurint i matcho konteksta - gali buti tik face'ai, gali tik heel'ai gali buti misinis). Ju darbas - imesti wrestleri, kuris paliko ringo ribas, matcho eigoje. Dazniausiai, pries tai darydami, jie dar sumusa iskritusi wrestleri.
(Move) Match - Matcho tikslas yra atlikti tam tikrą judesį. Paprastai t.y. finisheris. Matchas dažniausiai įgauna finisherio pavadinimą, pvz. Chokeslam Challenge. Abu wrestleriai stengiasi atlikti judesį Matchas laimimas kai judesys yra atliktas. Matche galioja diskvalifikacija ir nupininimas, jei finisheris yra laužimas galioja submission. Šis matchas dažnai naudojamas kai du wrestleriai turi tuos pačius finisherius.
Kevin Nash vs. Sid Viscious (Starrcade 1999) 1; 2; 3; 4; 5
Steel Cage Match - negalima painioti su HIAC. Siame matche irgi naudojamas narvas, bet mazesnis, kuris apriboja tik ringa ir neturi stogo. Narvas irgi turi duri ir matcha galima laimeti su pinfallu, submissionu arba/ir iseidamas is narvo, islipdamas is narvo per virsu (bet tokiais atvejais matchas baigiasi kai abi kovotojo kojos paliecia grindis).
Randy Orton vs. Ric Flair (WWE Taboo Tuesday 2004)
- Scramble Cage Match - si matcho tipa sukure MATRATS ir Graham Owen. Jis naudojamas Ring of Honor kompanijoje. Naudojamas iprastas narvas, bet narvo kampose (virsuje) yra pritvirtintos medines platformos, kad leisti wrestleriams laisvai/lengviau nauduotis high-flying'o judesiais nuo narvo. Galioja paprasto steel cage matcho taisykles.
- Barbed Wire Steel Cage Match - paprasto narvo virsus yra apipintas digliota viela, kad sutrukdyti kovotojams islisti per virsu. Taip pat viela galima panauduoti kaip ginkla (tarp kitko, narvas irgi ginklas;) Galioja paprasto steel cage matcho taisykles.
JBL vs. Big Show (WWE No Way Out 2005) - Lucha en Jaula Electrificada - matchas kuris yra naudojamas meksiketiskoje AAA kompanijoje. Per metalini narva teka elektra, kuri yra atjungiama trumpiems laiko intervalams, kad wrestleriai turetu galimybe islisti. Dazniausiai matchas yra paskelbiamas, kai feud'e pernelyg aktiviai dalivauja oponentu stable'ai ar draugai, kad atsikratiti isoriniu isikisimu. Galioja paprasto steel cage matcho taisykles.
- Punjabi Prison Match - ypatingas matchas. Vienintelis budas laimeti matcha - pabegti/islisti is visos konstrukcijos. Matchas susidaro is dveju etapu/narvu. Pirmas narvas yra iprasto aukscio ir apriboja tik ringa. Is keturiu pusiu jis turi mazas slistancias dureles apacioje, kurias pakelia referis, kai jo papraso kovotojas; referis laiko durele atidaryta 60 sekundziu - po to uzdaro ja visam laikui. Antras narvas yra 6 metru aukscio ir apriboja teritorija aplink ringa, kuriame stovi du stalai su ginklais. Nuo 6 metru narvo dar sviroja kanatai, kaip variantas pakilti i narvo virsu. Abu narvai stilizuoti, kad atrodytu kaip bambuko konstrukcijos su smailiais galais virsuje.
Big Show vs. Undertaker (WWE Great American Bash 2006)
JBL vs. Eddie Guerrero (WWE Great American Bash 2004)
Tables Ladders & Chairs Match - placiau minimas kaip TLC (abriviatura). Tai standartinis matchas (gali buti singles ar tag team matchas), kur leidziama nauduoti stalais, kopeciomis ir kedemis. Virs ringo yra pakabintas titulas/titulai, taigi matcho tikslas - pasinaudojus kopeciomis, pasiekti ir pasiimti dirzus.
TLC II (WWF WrestleMania X-Seven)
Tables Match - matchas kur negalioja pinfallai, DQ, count-outai ir submissionai. Vienintelis budas laimeti siame matche, tai mesti savo oponenta pro stala (kad tas luztu).
Triple Threat Match - iprastas matchas su standartiniomis taisyklemis (DQ; count-out; submission; pinfall), tik jame kovoja tris oponentai. Pirmas, kas gauna pinfall'a ar privercia savo oponenta tap-outinti, laimi kova.
- Three Way Dance - trys kovotojai kaunasi vienu metu. Kai vienas wrestleris yra nupininamas, diskvalifikuojamas ar priverciamas pasiduoti - jis yra eliminuotas. Matchas tesiasi iki tol, kol lieka tik vienas kovotojas (laimetojas), o kiti yra eliminuoti.
- Three Stages of Hell - kiekvienas raundas yra skirtingas matcho tipas. Pvz. pirmas raundas yra standartinis singles matchas; antras - street fight ir trecias (jei prireikia) - steel cage matchas. Poilsio laikas tarp roundu uzima nedaug, dazniausiai keliasdesimt sekundziu arba jo isvis nera.
Matt Bentley vs. Frankie Kazarian vs. AJ Styles (TNA PPV Liepos 28, 2004) 1; 2; 3; 4
Samoa Joe vs. AJ Styles vs. Christopher Daniels (Destination X) 1; 2; 3; 4
Iron Man Match - matchas viksta pagal standartinias taisykles (galioja pinfall'ai, submission'ai, diskvalifikacijos ir count-outai). Bet matchas viksta ne iki pirmos pergales, bet grieztai nustatyta laika (dazniausiai valanda, nors buna ir po pusvalandi). Kovotojas kuris per ta laika surenka daugiausia fall'u/pergaliu laimi visa matcha. Po kiekvieno fall'o dazniausiai buna keliu sekundziu poilsis. Jei matcho pabaigoje yra lygiosios, gali buti suteiktas papildomas laikas "sudden death", kuriame kovotojai tesia matcha iki pirmos vieno is ju pergales.
! Sis straipsnis yra nMo ® nuosavybe ir jos platinimas be administracijos zinios bus baudziamas ispejimais, banais ir tu #@$%& pazeminimu. Jei norite panauduoti nMo ® straipsnius savo forumose/saitose - jums reikia susisiektu su administracijos atstovais.