Peršokti prie turinio

Wrestler'ių tipai


Temoje atsakymų: 16

#1
XEUS

    nMo Wrestling Guru

  • nMo Hall of Fame
  • 816 Pranešimai:
7
  • Miestas:Vilnius
Visus wrestlerius pagal pačius bendriausius požymius galima išskirti į 5 grupes:
  • Aerialistwrestleris, kurio stilius paremtas high-flying veiksmais. Paprastai tai būna neaukšto ūgio, lengvi wresteriai, nors pasitaiko ir išimčių. Aerialistai paprastai vėliau stengiasi keisti savo stilių (nes šio stiliaus wrestleriai patiria daugiausiai traumų ir perkopę 35 metų amžių sunkiai beišgali pakartoti tai kuo žavėjo savo žiūrovus).

  • Brawleršio stiliaus wrestlerių esminis skirtumas nuo kitų yra tai – jog jų movesetą sudaro pagrinde smūgiai (tiek rankomis, tiek kojomis). Šio stiliaus wrestlerius reikia atriboti nuo power stiliaus wrestlerių, kurie savo movesete turi metimus bei skiriasi dar vienu požymiu nuo brawlerių t.y. iš wrestlingo psichologijos pusės – power-wrestleriai naudoja mažiau veiksmų ir jų veiksmai turi būti labiau sellinami, nei bet kurio kito tipo wrestlerio – tai sukuria problemą apie kurią ir pakalbėsiu.

  • Power wrestlerproblema yra ta, kad power-wrestleriui kitas wrestleris turi visada nusileisti, savo pranašumo negali parodyti tiesiogiai – nes power-wrestlerių esmė yra buvimas galingesniais nei kiti (jie beveik visada būna aukštesni ir sunkesni už paprastus kovotojus). Šis stilius yra dirbtinis ir sukurtas norint paslėpti kai kurių wrestlerių neuniversalumą (o kartais nesugebėjimą būti niekuo daugiau). Seniai seniai, wrestlingo pačioje pradžioje žmones masino įvairių stilių kovotojų kovos. Kadangi žmones visada traukė pažiūrėti kaip nieko nesugebantys koviniame sporte (o juo labiau wrestlinge) labai dideli arba labai stori (arba tokie ir tokie) kaimiečiai, imigrantai ar dar velniai žino iš kur ištraukti pabaisos susidurs su profesonaliu kovotoju ir kas iš jų laimės (Dovydo ir Galioto tematika kaip matote tebeliko labai populiari ir šiais laikais). Tai va pamatė wrestlingo treneriai, kad beprasmiška mokyti tuos milžinus kokių nors wrestlingo paslapčių ir nusprendė sukurti jiems pataikaujantį stilių. Šio stiliaus wrestleriai pereina apmokymus per 6 mėn (kitų visų stilių – maždaug 2 metai, nors kai kurie power-wrestleriai sugeba to 6 mėnesių kurso mokytis 2 metus, tačiau vistiek mažai ką beišmokti). Šio stiliaus wrestleriai turi turėti matče pranašumą, jų veiksmus turi sellinti labiau, kad ir kaip juokingai tai kartais atrodo pvz. Giant Baba, Akira Taue. Matče su power-wrestleriu kitas wrestleris turi visada šokti pagal jo dūdelę ir derintis prie jo t.y. kito wrestlerio pastangų visada reikia daugiau nei power-wrestlerio. O didžiausia problema, kai susiduria du power-wrestleriai tada bene vienintelis išeities variantas abiem kovoti brawling stiliumi... o jei įgūdžiai šiame stiliuje menki – matčas būna prastas.

  • Technicalšio stiliaus kovotojų moveseto pagrindą sudaro sportinių imtynių veiksmai (skausmingi veiksmai, metimai).

  • Traditionalkai kur vadinama dar US traditional, kur šis stilius atsirado. Šį stilius iš esmės pritaikytas naujesniems laikams (na kokiems naujesniems – atsirado jis apie 1948-50) catch-as-catch can stilius. Wrestlingo psichologija šiam stiliui labai svarbi, šis stilius sujungia daugybę stilių, nors jis panašiausias į technical stilių. Senas ir geras stilius, apie jį rašyti galima be galo, be krašto. Dabartinės kartos wrestlerių geriausias pavyzdys – Steve Corino.
Pagrindinė problema yra ta, kad stilių iš tiesų nėra tiek mažai, jie turi vienų ir kitų bruožų, kuriasi nauji stiliai. Ir wrestlerių skirstymas pagal stilius yra bergždžias reikalas. Kokia nauda iš to, kad aš pasakyčiau, jog Samoa Joe yra shootwrestling-style technical brawler su indie lygio aueralist įgūdžių pagrindais?? Kovotojų universalumas nebūtinai priklauso nuo jų stiliaus. Wrestleriai savo karjeroje nuolat keičia stilių, nes kitaip laiko įtakoti jų kūno pokyčiai padarytų juos prastesniais wrestleriais už kitus to paties stiliaus atstovus ir jie taptų niekam nereikalingi (vau.. kaip sugebėjau visiškai paprastą mintį perteikti  paprasčiau tariant: natūrali atranka, konkurencija). Aišku yra wrestlerių, kurie laikosi įsikibę savo stiliaus, kad ir kas benutiktų pvz. Jim Duggan (Norėčiau paminėti ir Hulką Hoganą, bet tas bent Japonijoje sugeba pademonstruoti savo seniai užmirštus submission wrestling įgūdžius).
Wrestlerių universalumas tikrai kelia galvos skausmą sustabarėjusioms lygoms (WWE), jos bando jį stabdyti, suskirstyti wrestlerius į tipus ir stengiasi drausti daryti kažką kitaip (motyvuodamos wrestlerių saugumu). Perėję WWE wrestleriai degraduoja, sustabarėja, jiems sunku varžytis su kitais wrestleriais universalumo prasme (jie tai kompensuoja savo overness, ko tikri fanai neturėtų vertinti labiau nei realių sugebėjimų). Anksčiau viskas buvo paprasčiau – wrestleris yra tam tikro stiliaus + turi tam tikrų ypatingų sugebėjimų iš kito stiliaus (jei turi). Vaderis turėjo moonsaultą, Misawa savo high-flyingą, Kawada – spyrius kojomis. Dabartiniu metu tai kažkuo ypatingu nebūtų buvę, tačiau tai buvo prieš 10 metų.
Universalumas wrestlerio sugebėjimo dirbti su kito stiliaus wrestleriu atžvilgiu yra kiek kitoks. Šis sugebėjimas net ir šiandien yra ypatingai svarbus, nes, jei wrestleris universalus, tai dar nereiškia, kad jis iš ex-WWE wrestlerio išpeš ką nors gero (nes šis neuniversalus). Kawadą galima vadinti dievu šioje srityje. Šis sugebėjimas taip pat gali būti prarastas, jei wrestleris dėl savo fizinio nusidėvėjimo sunkiai padaro tai kuo, jis grindė savo wrestlingo matčo psichologiją (taip ši sąvoka čia nerealiai svarbi). Wrestleris gali prarasti savo sugebėjimus šioje srityje, nes:
    1. Jis nebegali atlikti savo moveseto fiziškai (jis nebegali senosiomis priemonėmis parodyti tai ką jis nori parodyti matče, o kitias veiksmais/priemonėmis jis to nemoka išreikšti). Pavyzdys – šiandieninis Misawa, kuris nelabai sėkmingai bando įsipaišyti į naujo stiliaus ribas – elementarios klaidos: 25 minutės jam per daug, stengiasi atlikti senuosius veiksmus bet kokia kaina, nors jam tereikia tapti stiffiniu brawleriu kaip Tenryu.
    2. Jam jau nebesvarbu, jis psichologiškai (fiziškai) išsekęs, wrestlingas jam tėra pinigų šaltinis – šiandieninis Vaderis, dabartinis Takada.
Taigi wrestleriai per savo karjerą dažnai daug ką keičia, prisitaiko norėdami likti viršūnėje. Pažiūrėkime į tokius wrestlerius, kuriems reikėjo kažkaip taikytis (Suprantate turbūt, kodėl pvz. Inokiui nereikėjo prie nieko taikytis  ) pvz. Genichiro Tenryu pradėjo karjerą 1976 metais AJPW lygoje, jo stilius buvo kaip ir visų to meto wrestlerių – daugiau old-school tradicional, tačiau 1990 metais jam sulaukus 40 metų reikėjo kažkaip išlaikyti save viršuje ir jis tapo stiffiškesnis, metimai atsirado jo movesete, 94-2000 metais jis įgijo technical, high-flying wrestling įgūdžių, tapo dar labiau stiffinis, jo senojo stiliaus iš vis nesimatė. 2000 jis buvo paimtas į AJPW lygą dėl savo senojo stiliaus ir jis sėkmingai tai demonstravo.2000-2003 metais jis pagrinde buvo naudojamas kaip singles wrestleris 15 minučių matčams prieš jaunesnius wrestlerius. Nuo 2003 metų jis labiau tag-team wrestleris. Dabar jam 56 metai, greitai jis pereis į komedinius 3 vs 3 tag-team matčus arba pasitrauks į pensiją.
  • Išvada būtų tokia: wrestlerių skirstymas į tipus nėra toks jau reikšmingas šiais laikais, svarbiausi wrestlerio požymiai yra universalumas ir orginalumas.
! Sis straipsnis yra nMo ® nuosavybe ir jos platinimas be administracijos zinios bus baudziamas ispejimais, banais ir tu #@$%& pazeminimu. Jei norite panauduoti nMo ® straipsnius savo forumose/saitose - jums reikia susisiektu su administracijos atstovais.

Šį pranešimą redagavo real_deal: 2012-06-19, 10:29


#2
Lix

    "Actions speak louder than words. Except mine."

  • Administratoriai
  • 5728 Pranešimai:
36
  • Miestas:Manchester, UK
Dekui, XEUS, idomus straipsnis :mellow:

#3
Fortaz

    WHAT?

  • Administratoriai
  • 6163 Pranešimai:
14
Ql, dekuj visu nedekingu arba tyliu vardu!:]


Nuotrauka
Nuotrauka


#4
`MalioK`

    ★ BILL 2 : 1 BROCK ★

  • Administratoriai
  • 7331 Pranešimai:
34
Na, nemegstu metitis trumpais "dekui", bet jei jau mus cia pradeda vadinti "nedekingais" *joke* - dekui uz dar viena idomu straipsni, XEUS :mellow:

#5
Skorpio

    Rudas diržas

  • nMo nariai
  • 2893 Pranešimai:
2
  • Miestas:Vilnius
aciu aciu aciu =] idomu buwo paskaityti

Nuotrauka


Nuotrauka


Nuotrauka


#6
BitlasLt

    Žalias diržas

  • nMo nariai
  • 589 Pranešimai:
0
Puiku(kaip ir visuomet) ka tik perskaiciau tikrai idomu buvo.

#7
DeSerT

    The King of Hearts

  • nMo nariai
  • 1612 Pranešimai:
0
Kaledine dovanele visiem nMo memberiams :) Aciu
Nuotrauka


Nuotrauka

Nuotrauka

#8
Doppelganger

    OURS TRULY THIS LIFE

  • Administratoriai
  • 1929 Pranešimai:
22
  • Miestas:Twin Peaks, Netherealm
Tikrai idomu buvo paskaityt, ishsamu kaip visada, tikrai jega straipsnis! thnx!:)

VISŲ WCW NITRO, THUNDER, SATURDAY NIGHT ir PPV show savininkas!




KNOCK S†RAIGH† †HE FUCK OU†!!!

#9
Bottom

    Mėlynas diržas

  • nMo nariai
  • 1425 Pranešimai:
12
Patiko skaityti. Nuo šiol žinosiu, kas per vienas yra Samoa Joe ;)
Nuotrauka

#10
Beggaras

    Oranžinis diržas

  • nMo nariai
  • 420 Pranešimai:
51
  • Miestas:Kaunas
o strikeris tai ne wrestlerio tipas kartais? :) arklystu? :)
My Top5: 1.Nuotrauka 2.Nuotrauka 3.Nuotrauka 4.Nuotrauka 5.Nuotrauka ------ My Top3: 1.Nuotrauka 2.Nuotrauka 3.Nuotrauka

#11
`MalioK`

    ★ BILL 2 : 1 BROCK ★

  • Administratoriai
  • 7331 Pranešimai:
34

Rodyti pranešimąBeggaras, 2008-09-05, 12:01, pasakė:

o strikeris tai ne wrestlerio tipas kartais? :) arklystu? :)
Aisku, betkoks silius gali buti vadinamas skirtingai ir net galima isradineti savo apibudinimus - cia ne kokia nors dogma surasyta. Tiesiog smugiotojas pro-wrestlinge yra paprastai vadinamas brawler. Jei man tektu speti kodel nenaudojamas zodis striker, tai sakyciau pagrindine priezastis butu, jog PW "teoriskai" uzdrausti smugiai kumsciais, taigi striker be kumsciu butu nevisai pilnaverte savoka :)
Zodziu, geriau nauduotis brawler, kalbant apie profesionalias imtynes, o striker pereinant prie MMA tematikos.


#12
Beggaras

    Oranžinis diržas

  • nMo nariai
  • 420 Pranešimai:
51
  • Miestas:Kaunas
dar noriu pasitikslint :) o Grappler tai ne wrestlerio tipas PVZ: Kurt Angle sakoma kad jis yra grappler :D tai ar cia atskiras wrestlerio tipas ar cia taspats kas ir technical wrestler ar kaip :D ? paaiskinkit kas galit :D
My Top5: 1.Nuotrauka 2.Nuotrauka 3.Nuotrauka 4.Nuotrauka 5.Nuotrauka ------ My Top3: 1.Nuotrauka 2.Nuotrauka 3.Nuotrauka

#13
`MalioK`

    ★ BILL 2 : 1 BROCK ★

  • Administratoriai
  • 7331 Pranešimai:
34

Rodyti pranešimąBeggaras, 2008-09-13, 23:37, pasakė:

dar noriu pasitikslint :) o Grappler tai ne wrestlerio tipas PVZ: Kurt Angle sakoma kad jis yra grappler :D tai ar cia atskiras wrestlerio tipas ar cia taspats kas ir technical wrestler ar kaip :D ? paaiskinkit kas galit :D
Nemegstu kartotis, bet, kaip sakiau, skirtingus stilius galima vadinti skirtingai. Tik reikia suprasti, kad XEUS rasydamas savo straipsni eme labai apibendrintai, giliai nenueidamas i atskirus atvejus. Pavyzdziui technical nera butinai grappleris - pavyzdziui Shawn Michaels yra technical wrestler, bet, pagal mano supratima, jis labiau ne grappleris, o catch wrestler. Kurt Angle gi, kaip tu teisingai pastebejai, gali buti vadinamas grappleriu, arba mat wrestler. Aisku, reikia suprasti, kad riba tarp siu mano isvadintu pavadinimu yra itin siaura ir yra reguliariai perzengiama skirtingu pro-wrestleriu, priklausomai nu ju oponentu (kai jie bando pritapti matche), arba kitu aplinkybiu.

P.S. Velgi, pavyzdziui as vistiek palikciau termina "grappler" MMA pasauliui ir verciau naudociau mat/technical/catch-as-catch-can zodzius PW verslui.


#14
Fortaz

    WHAT?

  • Administratoriai
  • 6163 Pranešimai:
14

Rodyti pranešimąBeggaras, 2008-09-13, 22:37, pasakė:

dar noriu pasitikslint :) o Grappler tai ne wrestlerio tipas PVZ: Kurt Angle sakoma kad jis yra grappler :D tai ar cia atskiras wrestlerio tipas ar cia taspats kas ir technical wrestler ar kaip :D ? paaiskinkit kas galit :D
Is esmes, ir technical ir grappler pagrindine savybe - kad viskas atliekama nemetant smugiu, dar gal i tai galima butu ipaisyti, kad nebegama i virves. Viskas pagrista realiom freestyle imtynem, tik su kooperacija (kad metimu daug isipaisytu, ir butu grazu).


Nuotrauka
Nuotrauka


#15
Karoxeetia

    Baltas diržas

  • Išbaninti
  • 19 Pranešimai:
0
  • Miestas:The Sun City - Siauliai
Idomiai pasiskaiciau. Dekui :D Ai, beje, kuriam tipui priklausytu John'as Cena? :D

#16
SmS

    Nepabėga

  • nMo nariai
  • 1514 Pranešimai:
0
  • Miestas:Vilnius :)

Rodyti pranešimąKaroxeetia, 2008-10-19, 10:25, pasakė:

Idomiai pasiskaiciau. Dekui :D Ai, beje, kuriam tipui priklausytu John'as Cena? :D

Nu tai kogero Power Wrestler :D

#17
Clue

    Baltas diržas

  • Naujokai
  • 17 Pranešimai:
-1
dėkui,įdomu :)





Vartotojų skaito šią temą: 1

narių: 0, svečių: 1, slaptų narių: 0