Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į nMo.lt - seniausią pro-wrestling'o forumą Lietuvoje!

Šis forumas yra skirtas PW (profesionaliųjų imtynių) ir MMA (mišriųjų kovos menų) diskusijoms. Čia Jūs rasite naujienas iš WWE, TNA, UFC ir kitų organizacijų, naujausius rezultatus, įvairias nuotraukas, wrestler'ių biografijas, sporto totalizatorius, daug naudingų straipsnių ir, žinoma, bendraminčių, su kuriais galėsite bendrauti ir dalintis nuomonėmis. Taip pat, čia rasite įvairių failų - nuo dainų iki šviežiausių PW match'ų bei MMA kovų. New Maniacs Order - su Jumis nuo 2005 metų!

Jei esate nMo narys, tai prisijunkite čia, o jei ne, tada užsiregistruokite mūsų forume!

Puroresu


Temoje atsakymų: 13

#1
XEUS

    nMo Wrestling Guru

  • nMo Hall of Fame
  • 816 Pranešimai:
7
  • Miestas:Vilnius
1. Puroresu yra pro-wrestlingo stilius , kuris susiformavo Japonijoje. Puroresu stilius nėra vienalytis, tačiau daugelyje Japonijos pro-wrestlingo lygų matyti tradicinio puroresu stiliaus elementai. Kaip tokius galima būtų išvardinti stiffinimą, dažnus įvairių stilių imtynių ir kitų kovos ir sporto menų elementus elementus (skausmingi veiksmai, metimai, profesonalūs smūgiai kojomis ir rankomis), mažai arba visai nėra dirbtinių istorijų ir kitų muilo operų elementų, wrestleriai vertinami kaip realūs kovotojai ir nesibodi ginti pro-wrestlingo garbės MMA kovose.
2. Svarbiausios Puroresu asmenybės:
1) Antonio Inoki – Rikidozano mokinys, svarbiausia Japonijos pro-wrestlingo pasaulio figūra, turintis pakankamai ryšių su jakudzomis, nežmonišką populiarumą (Japonijoje jis laikomas vos ne dievu, senato narys (aukštesnieji parlamento rūmai) ) kad galėtų ir toliau daryti didelę įtaką pro-wrestlingo pasauliui. Savu laiku jis kūrė pro-wrestlingo istoriją (pirmosios MMA kovos, WWF titulas, strong-style, IWGP, NJPW lyga, UWF ir t.t.), Nuo 1990 metų kaip wrestleris rečiau pasirodydavo ringe, tačiau sumaniai vadovavo NJPW lygai, o atėjus ekonominei krizei į Japoniją pardavė NJPW lygą (jis ją jau buvo pardavęs prieš tai kai šiais metais ją Yuki nusipirko). Jis praktiškai yra prisilietęs prie visko (tiesiogiai ar netiesiogiai, švariai ar nešvariai) tiek Japonijoje, tiek ir kitose šalyse, kiek tai susiję su pro-wrestlingu ir ne tik.
2) Rikidozan – korėjietis, kuris Japonijoje sugebėjo išpopuliarinti tuomet nekenčiamų amerikiečių produktą – wrestlingą. Jis sugebėjo po karo vos ne vos atsigaunančius japonus sužavėti taip, kad jie jį garbino labiau nei bet kurį japoną. Dėl savo asmeninių savybių ir nieko nepaisymo Rikidozanas buvo nužudytas ir puroresu valdyti ėmėsi 2 jo mokiniai Giant Baba ir Inoki.
3) Giant Baba – 210cm ūgio atrodantis kaip distrofikas milžinas, kuris sugebėjo pakerėti japonus ir išsaugoti tradicinį puroresu stilių savo uždaroje sistemoje, kurią valdė. Jo sukurtos lygos (AJPW) per daugiau nei 30 metų jo valdymo nekrėtė nei skandalai, nei krizės, jis tyliai ir ramiai saugojo senąjį stilių, kiekvienam laikotarpiui tinkamai adaptuodamas.
4) Akira Maeda – be šio žmogaus nebūtų shoot-style ir UWF. Inokis pasižymėjo tuo, kad ėmė į savo lygą problemiškas asmenybes ir žiūrėdavo kas iš to išeis. (žinoma viskas galu gale, nors ir keista, būdavo naudinga NJPW lygai). Maeda privedė puroresu prie tokios ribos, kai jau neįmanoma pasakyti ar tai vis dar pro-wrestlingas ir kartu shoot-style stilių padarė kultiniu.
5) Tiger Mask – pirmoji orginalioji tigro kaukė - Satoru Sayama. Jis sukūrė praktiškai viską, ką šiais laikais daro lengvasvoriai pro-wrestleriai. Be jo lucha-libre niekada nebūtų susijungęs su puroresu ir atsiradęs high-flying stilius. Per 3 metus jo indėlis į pro-wrestlingą buvo didesnis, nei kitų per 20 metų. Bandė prisidėti ir prie shoot-style stiliaus, tačiau dėl incidento su Maeda turėjo palikti UWF.
6) Atsushi Onita – buvęs AJPW lengvasvoris, kuris tenorėjo pasiūlyti alternatyvą shoot-style stiliui ir sugrįžti į puroresu kaip paprastas kovotojas, tačiau sukūrė super-extremalų puroresu stilių ir tapo superžvaigžde. Būtent jis, o ne Mick Foley ar Terry Funk hardcore wrestlingą atskyrė kaip atskirą stilių.
7) Nabuhiko Takada - žmogus, kuris, iš esmės nesukūrė nieko savito, tiesiog pasinaudojo situacija, savo sugebėjimais ir shoot-style stiliuje pranoko populiarumu Maedą, sugebėjo padaryti shoot-style stilių universalesnį. Savo populiarumą susigadino bandydamas adaptuotis MMA lygoje kaip kovotojas, tačiau ten užėmė puikią poziciją vadovybėje ir dabar valdo HUSTLE lygą.
3. Puroresu matčų žiūrėjimas yra kiek kitoks nei main-streemo žiūrėjimas, tai galima palyginti su rimto neholivudinio filmo žiūrėjimu ir tradicinio kovinio filmo žiūrėjimu. Puroresu matčą reikia žiūrėti nuo pradžios iki galo, stebeti viską kas vyksta ir daryti išvadas. Atskiras veiksmas puroresu matče gali turėti ypatingą reikšmę (čia dažnai pasireiškia skirtumai nuo amerikietiškojo wrestlingo, pvz. Puroresu kovotojai dažnai turi finisherių sistemą, nauji finisheriai gimsta dažnai tiesiog viduryje matčo), matčai paprastai būna 15-30 min. Trukmės, singles matčai retoki paprastuose carduose, dažniausiai būna 3 vs 3, griežta hierarchinė sistema (nėra staigių pushų, naujokai paprastai po debiuto jobina 1-2 metus iki pirmos pergalės), title defensai reti, palyginus su JAV. Puroresu matče svarbu žinoti wrestlerius, jų movesetus, finisherius, savybes prieš žiūrint matčą. žiūrint puroresu matčą reikia susikaupti, stebėti sellingą, vertinti matčo psichologiją: kas norima parodyti, kur silpnoji wrestlerio vieta ir kaip kitas bando per ją veikti pvz. Jaunas wrestleris susitinka su main-eventeriu veteranu, prošvaisčių jam laimėti beveik nėra, tačiau jaunajai žvaigždutei veteranas gali leisti parodyti viską ką šis moka ir sellinti visus jo veiksmus, taip pakeldamas jo overness; tačiau veteranas gali sustifinti jauną wrestlerį ir taip sumažinti jo overness. Svarbu žinoti feudus, nes šie nėra užmirštami kaip JAV: Misawa vs Kawada, Kobashi vs Misawa, Liger vs Benoit, Tanahashi vs Nakamura tai tik keletas. Feudai Japonijoje nereiškia, kad vienas blogietis, o kitas gerietis, gali feudinti abu face ir abu heel ir dar įvairiausi variantai. Wrestlerių asmeninės savybės gerai pasireiškia matčuose pvz. Atominis dziedukas Genichiro Tenryu visada stiffins jauną wrestlerį, nes jam tai patinka; Riki Choshu visada vaidins nenugalimą, nesvarbu, kad jam jau virš 50m; Keiji Mutoh 5-10 pirmųjų matčo minučių visiškai nieko neveiks ir pan. Vertinti matčą reikia pagal visumą, o ne pagal atskiras jo dalis. Reikia nepamiršti matčo reikšmės, svarbos. Pagrindiniai komentatorių naudojami terminai (tam, kad suprast ką jie rėkia):
Gaijin - užsienietis arba malonesnė forma gakokojin
Hai (čia pagal tarimą) – taip
Akiramerarenai – nepasiduok
Chosensha – metantysis iššūkį
Futsuki – comebackas
Heavykyu – sunkiasvoris
Henkei – veiksmo, finisherio atmaina, modifikacija
Joshi puroresu – moterų pro-wrestlingas
Nansen – sunkus kovojimas
nippon/nihon – Japonija, japonų
saikai – žemiausias rangas
saikyo – stipriausias
sayonara – viso gero
waisha – nugalėtasis
brainbuster – taip vadinami visi vertical suplexai, nesvarbu nuleidžiant ant galvos ar ne.
Enzui + veiksmo pavadinimas – reiškia, kad veiksmas padarytas į pakaušį.
4. Dabartinės pagrindinės lygos:
1) NOAH – senosios AJPW stiliaus saugotoja. Matčai pakankamai ilgi, griežta sistema, pakankamai uždara lyga. Demonstruoja tradicinį lėtą, stiffinį AJPW stilių, atskiestą lengvasvorių wrestlerių high-flyingu.
2) NJPW – strong-style ir mainstreem mišinys, ši lyga tebeturi labai stiprią lengvasvorių bazę.
3) AJPW – nevykęs bandymas persiorientuoti į entertainment stilių.
4) HUSTLE – lyga, WWE parodija, tačiau kadangi samdosi gerus kovotojus, rezultatas neblogas.
5. Užsieniečiai puroresu lygose, skirtingai nei JAV gali pakilti į pakankamai aukštas pozicijas pvz. Hansen, Vader, tačiau paprastai užsienio kovotojai ilgai neužsilaiko Japonijoje arba lankosi nereguliariai. Užsieniečiai mėgsta Japoniją dėl didelių pinigų ir kovojimo turnė sistema, tačiau nemėgsta dėl to, kad prasimušti neskiriant pagrindinio dėmesio kovoms Japonijoje neįmanoma, mažosios lygos greitai miršta ir vėl kuriasi naujos, viską kontroliuoja jakudzos, stiffinimas.

Manau tai yra esminiai dalykai, nors žinoma ir visa kita labai svarbu.

#2
Doppelganger

    OURS TRULY THIS LIFE

  • Administratoriai
  • 1929 Pranešimai:
22
  • Miestas:Twin Peaks, Netherealm
Labai idomus straipsnis! Bravo :D

VISŲ WCW NITRO, THUNDER, SATURDAY NIGHT ir PPV show savininkas!




KNOCK S†RAIGH† †HE FUCK OU†!!!

#3
DeSerT

    The King of Hearts

  • nMo nariai
  • 1612 Pranešimai:
0
Labai geras straipsnis :D Su nekantrumiu lauksiu daugiau
Nuotrauka


Nuotrauka

Nuotrauka

#4
Lix

    "Actions speak louder than words. Except mine."

  • Administratoriai
  • 5728 Pranešimai:
36
  • Miestas:Manchester, UK
Dekui, puikus straipsnis. Jei kada ziuresiu puro, tikrai pravers.

#5
HARDCORE-AUGAS

    EHW 4 LIFE!

  • nMo nariai
  • 1112 Pranešimai:
0
  • Miestas:Kaunas
Labai daug ka paaiskinantis straipsnis, dekui XEUS.
Nuotrauka

#6
Fortaz

    WHAT?

  • Administratoriai
  • 6163 Pranešimai:
14
Ashmanaw i nMo rektrutu paruoshima dedam gal, ? Ir pininam?


Nuotrauka
Nuotrauka


#7
Lix

    "Actions speak louder than words. Except mine."

  • Administratoriai
  • 5728 Pranešimai:
36
  • Miestas:Manchester, UK

Rodyti pranešimąFortaz, Aug 3 2006, 12:58 PM, pasakė:

Ashmanaw i nMo rektrutu paruoshima dedam gal, ? Ir pininam?

Jo :D

#8
Lix

    "Actions speak louder than words. Except mine."

  • Administratoriai
  • 5728 Pranešimai:
36
  • Miestas:Manchester, UK
Norejau dar paklaust prie to pacio:

Kaip leidziama/rodoma puroresu Japonijoje? Per TV ir PPV kaip Amerikoj? Ar kazkokiu kitu budu? Nu cia klausiu apie tas pagrindines lygas ;)

Ir dar. Jei puroresu wrestleris turi kontrakta su pvz NJPW tai jis NOAh negali wrestlinti? T.y. ar japonijoje visose lygose yra written kontraktai ar kai kuriose ir Open?

Dekui is anksto ;)

#9
XEUS

    nMo Wrestling Guru

  • nMo Hall of Fame
  • 816 Pranešimai:
7
  • Miestas:Vilnius

Rodyti pranešimąLix, Aug 3 2006, 10:40 PM, pasakė:

Norejau dar paklaust prie to pacio:

Kaip leidziama/rodoma puroresu Japonijoje? Per TV ir PPV kaip Amerikoj? Ar kazkokiu kitu budu? Nu cia klausiu apie tas pagrindines lygas ;)

Ir dar. Jei puroresu wrestleris turi kontrakta su pvz NJPW tai jis NOAh negali wrestlinti? T.y. ar japonijoje visose lygose yra written kontraktai ar kai kuriose ir Open?

Dekui is anksto ;)

Per TV rodomi praktiškai visi filmuojami puroresu show, didžiosios lygos per atskirus TV kanalus, o mažosios per Samurai TV, PPV paprastai nedaroma, per tą patį kanalą rodo paprastai visus tos lygos show.

Priklauso nuo to ar written ar open kontraktą turi ir nuo o ar lyga leidžia turinčiam written kontraktą wrestlinti kitur (paprastai tai būna iš anksto aptariama) ( tačiau pvz. Kojima turi written kontraktą AJPW lygoje be išimčių , tačiau išleidžiamas į šių metų NJPW G-1 Climax turnyrą, Ligeris turi written kontraktą tačiau wrestlina ir kitose lygose). Paprastai didžiosiose lygose yra wrestlerių branduolys, kurie turi written kontraktus ir pakankamai didelė dalis, kurie turi open kontraktus pvz. NOAH lygoje turbūt daugiausiai wrestlerių turi written kontraktus ir griežčiausiai prižiūri, kad šie newrestlintų kitur be NOAH leidimo, tačiau open kontraktus turinčių wrestlerių, kurie wrestlina praktiškai tik NOAH ir taip jau daug metų: SUWA, Kawabata, SCORPIO, Ricky Marvin, Ayagi. NJPW lygoje visi pagrindiniai wrestleriai turi written kontraktus, tačiau yra Gedo ir Jado, Scott Norton kurie niekur kitur beveik newrestlina, tačiau turi open kontraktus. AJPW lygoje wrestlerių su open kontraktais daugiausiai ir jie dažnai keičiasi. Mažosiose lygose apskritai wrestleriai keičiasi vos ne 100% kas metai. Yra laisvųjų agentų, kurie wrestlina visur, dabar tokiais yra: Kensuke Sasaki, Tenryu, Yoshihiro Takayama, AKIRA, Ultimo Dragon. Jie samdomi atskiriems matčams ir jiems mokama atskirai už kiekvieną matčą, vėliau jie galbūt vėl pasirašys kontraktą atskiroms turnė ar visam sezonui.

#10
Fortaz

    WHAT?

  • Administratoriai
  • 6163 Pranešimai:
14
Kensuke Sasaki, Tenryu, Yoshihiro Takayama - nustebaw, kad shitie laisvi;)
O kokie skirtumai tarp finansiniu kontraktu salygu? Kokie mazhdaug pinigaj vajkshto ir pan?


Nuotrauka
Nuotrauka


#11
XEUS

    nMo Wrestling Guru

  • nMo Hall of Fame
  • 816 Pranešimai:
7
  • Miestas:Vilnius

Rodyti pranešimąFortaz, Aug 4 2006, 11:05 AM, pasakė:

Kensuke Sasaki, Tenryu, Yoshihiro Takayama - nustebaw, kad shitie laisvi;)
O kokie skirtumai tarp finansiniu kontraktu salygu? Kokie mazhdaug pinigaj vajkshto ir pan?
Atviras kontraktas reiškia, kad wrestleris pasamdomas lygos ir bookeriai subookina jo matčus, o visu kitu nuo tų subookintų matčų laiku jis gali daryti ką nori pvz. wrestlinti kitoje lygoje vėlgi pagal atvirą kontraktą. Apmokama už matčus atskirai arba už visą turnė jam pasibaigus (nuo to priklauso wrestlerio atlyginimas pvz. jis gauna nustatytą open kontrakte sumą už atskirą turnė, nesvarbu kiek matčų ir kokiuose jis subookintas (3vs3 2vs2 ar 1vs1) - kaina nusprendžiama iki bookinimo t.y. sudarant kontraktą (taigi galima gauti ir daugiau pinigėlių mažai dirbant ir nedaug ariant), arba už atskiras matčų rūšis atskirai pvz. 3vs3 mažiausiai, 2vs2 daugiau, 1vs1 daugiausiai; visa tai būna nurodoma atvirame kontrakte. Atvirą kontraktą lengviau nutraukti.
Uždaruose kontraktuose jau vadovaujasi kitu principu: draudžiama viskas, kas nėra leista. Finansiškai uždari kontraktai naudingesni lygai ir tam tikru atžvilgiu naudingi ir wrestleriams (jei šie išsidera tam tikras sąlygas ir dar tuo atveju, kad ir nebookinamas wrestleris visada gaus savo mėnesinį atlyginimą, nesvarbu kiek jis wrestlins, o ne taip kaip atviro, kur trauma - release, neatvyko - release, atsigavo uždarą kontraktą turintis wrestleris - release). Uždari kontraktai net ir neturintys išlygų gali būti vėliau pakeisti pvz. Kawada turėjo uždarą AJPW kontraktą, paprašė ir gavo leidimą kovoti HUSTLE lygoje.
Dėl pinigų puroresu jau kažkada sakiau, dabar tiksliai nepamenu.

Laisvieji agentai sudaro sutartis vienam atskiram matčui ir jiems niekada nėra jokių apribojimų pvz. gali derėtis dėl kiekvieno matčo sumos priklausomai nuo priešininko (kas negalima open kontrakte ir uždarame kontrakte be sąlygų), gali wrestlinti 2-3 matčus skirtingose lygose per 1 dieną. gauna atlyginimą už kiekvieną matčą atskirai. Freelanceriai turi didžiausią laisvę pasirinkti lygą ir kovas, bei jų rezultatus, tačiau wrestleris tokiu gali būti vadinamas tik kol jis neprisiblatina prie vienos lygos (tai paprastai reiškia jau tam tikrų sąlygų ir mokėjimų sistemos buvimą) pvz. Tenryu 2005 turėjo open kontraktą su NOAH, dabar teoriškai būtų galima sakyti turi su HUSTLE open kontraktą, Sasaki ir Takayama yra tikrieji freelanceriai.

#12
MarkaL

    Oranžinis diržas

  • nMo nariai
  • 349 Pranešimai:
-3
  • Miestas:Lietuvos sirdis
Ne į temą

Prikelsiu sena tema, nes esu isitikines, kad del sito verta. Pazekit kaip Fortaz pries keturis metus rase:

Rodyti pranešimąFortaz, 2006-08-03, 09:58, pasakė:

Ashmanaw i nMo rektrutu paruoshima dedam gal, ? Ir pininam?


Rodyti pranešimąFortaz, 2006-08-04, 08:05, pasakė:

Kensuke Sasaki, Tenryu, Yoshihiro Takayama - nustebaw, kad shitie laisvi;)
O kokie skirtumai tarp finansiniu kontraktu salygu? Kokie mazhdaug pinigaj vajkshto ir pan?

No offence to Fortaz, bet pamaniau, kad idomus dalykas.


Nenusiimsiu sito paraso, kol:
1. Hulk Hogan netaps TNA world champu
2. David Arquette netaps grand slam champu
3. Chris Masters netaps NPJW world champu
4. CM Punk prades gert Coca-Cola
5. Shawn Michaels grys i pro-wrestling'a
6. Triple H surinks daugiau world title reign'u nei Ric Flair
And I mean it

#13
Fortaz

    WHAT?

  • Administratoriai
  • 6163 Pranešimai:
14

Rodyti pranešimąMarkaL, 2010-10-19, 00:41, pasakė:

Ne į temą
Prikelsiu sena tema, nes esu isitikines, kad del sito verta. Pazekit kaip Fortaz pries keturis metus rase:
No offence to Fortaz, bet pamaniau, kad idomus dalykas.
Ne į temą
Jej turi galvoj rashymo stiliu, taj manaw kad niex nepasikejte. :D


Nuotrauka
Nuotrauka


#14
Shining Triangle

    Baltas diržas

  • Naujokai
  • 109 Pranešimai:
24
  • Miestas:Vilnius
Prieš tris metus, berods, pirmą kartą sakičiau šį strapsnį. Padėjo pradėti žiūrėti puro, už ką esu labai dėkingas. Iš "basic knowledge" pasigendu tik istorijos apie NOAH atskilimą iš AJPW.





Vartotojų skaito šią temą: 2

narių: 0, svečių: 2, slaptų narių: 0