←  nMo rekrūtų paruošimas

Amerikietiškos imtynės WWE, TNA, MMA diskusijos

»

Pro-Wrestling'o technika

 nuotrauka XEUS 2005-07-22

Pro-wrestlingo technika yra itin sudetingas dalykas, kaip ir pats pro-wrestlingo matcas. Taigi siu dvieju dalyku negalima atskirti ir nagrinėti atskirai. Visu pirma svarbu ivardinti keleta svarbiausiu sios temos terminu:

1) Selling - terminas apibudinantis kovotojo reakcija i gauta smugi ar patirta metima. Tai yra parodymas kaip tau skauda, kaip tave suzaloja priesininko veiksmai. Sellingas nebutinai reiskia, kad veiksmas yra visiskai neskausmingas ir realiai neskauda - sellinti butina kiekviena veiksma (cia ne MMA, kur rodymas, kad esi suzeistas tau yra visiskai nenaudingas). Sellingas butinas tam, kad kovotojai netraumuotu vienas kito (vietoj to, kad trenkti 100 % smugi galima apsiriboti 20 % tikru smugiu, kuris tik paglostys varzovo veida ar kuna, taciau dėl gero sellingo atrodys kaip tikras 100 %). Sellinti yra butina kiekviena veiksma, taciau ne visada tokiu paciu lygiu t.y. negalima oversellinti (tai atrodys netikroviskai - pvz. Nuo bakstelėjimo pirstu, raitytis is skausmo), taip pat negalima sellinti per mazai (pvz. Vienus presininko veiksmus vaizduoti kaip nepadarancius jokios zalos, o kitus sellinti normaliai pvz. Jun Izumiza nesellina veiksmu savo galvai t.y. rodo, kad jam nei kėdės nei smugiai is koju i galva visiskai nepadaro zalos). Aisku pats blogiausias variantas yra nesellinti. Si varianta galima padalyti i 3 grupes:
a) Absoliutus nesellinimas - taip daro shoot-fighteriai pro-wrestlingo ringe (pvz. Kazayuki Fujita, Minoru Suzuki - jie sellina tik stiffinius veiksmus).
b) Neselinimas tam tikra laika - Hulkas Hoganas, Ultimate Warrior geriausi pavyzdziai JAV, Riki Choshu Japonijoje. Hulko Hogano kova (ypac 1984-1996) visada susideda is 2 daliu: laiko, kai jis gauna i kaulus ir baigimo sellinti bei po paskutiniu garbanu pakratymo, akiu isputimo, pagrumojimo pirstu savo 5 veiksmu arsenalo paleidimo. Toks sellingas yra blogas, todel, kad priesininka palieka kvailio vietoje (visas jo veiksmu arsenalas ir padaryti suzalojimai staiga tampa neveiksmingi, ir po kovos prisimenamas tik tas, kuris laimejo matca). Cia minetas pogrupis buvo, kai nesellinama per tam tikra laika visiskai. Yra dar toks nesellinimas, kai tam tikra laika nesellinami jau padaryti veiksmai pvz. buvo atlikta daugybe veiksmu ant kelio sanario, taciau kovotojas ant ringo virviu uzsiropscia tarsi nebutu jokiu pasekmiu, nors vaiksciodamas ringo grindiniu slubcioja.
c) Specialus nesellinimas - tai atejo is AJPW 1990-2000 kovos stiliaus. Sis nesellinimo budas yra galimas tik sios lygos kovotojams, t.y. mazdaug sellingo budas, kai gaves stiffini veiksma kovotojas staigiai pasoksta tarsi sveikas, atlieka savo veiksma ant priesininko ir tuoj pat krenta tarsi prarades samone. Kaip ir minejau, tai gerai naudoti gali tik senojo AJPW kovotojai (Misawa, Kawada, Kobashi, Akiyama, Taue), kitu bandymas tai imituoti paprastai buna nevykes.

2) Stiff - terminas apibreziantis tikrus stiprius veiksmus pro-wrestlinge. Na pagal apibrezima, tai
nera tapatu terminui shoot, kadangi shoot yra tai, kas atliekama be jokios kooperacijos ir be callingo, o stiff - tai, kas yra atlikta su kooperacija ar callingu, taciau smugis ar metimas tikras (svyruoja mazdaug pagal tikruma 80-100%). Stiffiniai veiksmai atrodo, kaip tikri ir be jokio sellingo, taigi tai padeda puikiai uzpildyti prasta sellinga. Stiffinimas visada atrodo gerai, nebent ziurovai laukia wrestlinge baleto. Stiffinant po kovos neretai lieka pasekmes - dideles melynes, luziai ir kitos traumos. Didziausi wrestlingo stifferiai yra Vaderis, Tenryu, Kobashi, Maeda, Hashimoto, Steve Williams. Aisku karalius yra Vaderis su savo tikrais smugiais dilbiais bei kumsciais (pakanka pamatyti Vader vs Mick Foley 1993 , kur Vaderis 5 vietose sulauze Miko Folio nosi). Puikiai stiffina ir Genchiro Tenryu, kuris labai megsta tikrais smugiais apvanoti naujokus, jo stiffinimas itin pavojingas, nes jis megsta tikrais spyriais spardyti gulinciu priesininku galvas bei tarpkojus ).

3) Callingas - dauguma wrestlingo veiksmu yra saukiami t.y. pries darydamas veiksma, kurio neimanoma atlikti be priesininko zinios, kovotojas pasako priesinkui veiksmo pavadinima pvz. powerslam. Taciau, tai nereiskia, kad tai yra vienintele callingo forma - veiksmas gali buti pranestas gestu, akiu kontaktu ar dar kokiu nors zenklu (pvz. darant ddt nera sakoma ddt, o tiesiog suemus priesininko galva po pazastimi plekstelima per nugara). Callingas yra kaip ir mineta naudojamas tik butiniems atlikimui veiksmams ir daznai del jo buvimo zmones isivaizduoja, kad pro-wrestlingas yra is anksto surepetuotas.

Taigi zinant pagrindines savokas galima kalbeti ir apie pacia pro-wrestlingo technika. Taigi nagrineti galima pradeti paemus konkretu sou pvz. WWE RAW. Tai sou rodomas gyvai per TV (JAV zinoma). Pries sou pasirodant WWE scenariju autoriai sukuria angles t.y istorijas, kaip kazkas kazko labai nekencia del kazko ir t.t. wrestleriams yra mazdaug pranesama, ka jie turi kalbeti eteryje. Tai paprastai nera surasytas tekstas, kuri wrestleris turi ismokti mintinai, nes kaip parode 1984-1994 metu WWE praktika - wrestleriai nelabai sugeba ismokti teksta. Paprastai jiems yra pranesama apie ka jie turi kalbeti, o zodzius jau kalbejimo metu pasirenka jie patys, aisku nepamirsdami writeriu sugalvotu fraziu, kaip antai, do you smell what rock is cooking ir t.t. Wrestlingo matcai jau yra bookerio kompetencija (WWE lygoje jis paprastai sutampa su comissionieriumi). Bookeris paskirsto, kokie bus matcai, kas laimes, kokiu budu, kokia apytiksle trukme. Bookeris nereguliuoja pacio wrestlingo matco - tai yra wrestleriu reikalas, nors gali nurodyti, koks matco tikslas pvz. ispopuliarinti viena kovotoja, turninti wrestleri i heela ar face - taciau sios jo pastabos yra salutines ir ju laikytis nera visada privalu.
Japonijoje puroresu kovos daromos siek tiek kitaip (na isskyrus dabartine AJPW bei HUSTLE lygas). Paprastai TV matcai (kurie vyksta kiekviena diena) yra 3 vs 3, kur kiekvienoje komandoje yra po viena garsu kovotoja (kuris kaip taisykle ringe kovos metu buna maziausiai laiko) ir 1 vidutinioko bei 1 jobberio (kuris tame matce paprastai ir pralaimi). Salia ringo pastoviai buna keli jauni profesonalus imtyninkai, kurie stebi vyresniuju kovas ir taip mokosi is ju. Bookeris Japonijoje paskirsto tikrezultatus, retai kada buna taip, kad reiketu kurti kokias nors istorijas ar matcu tikslus. Taigi tuo Japonijos ir JAV pro-wrestlingas skiriasi kaip diena nuo nakties.
Wrestlingo matcai gali buti padaryti 4 budais: susirepetavimu, susitarimu apie matco pointus is anksto, callingais, worked-shootstyle.

1) Pats prasciausias budas yra susirepetavimas is anksto, ji naudoja itin prasti wrestleriai, kurie naudoja iki 10 veiksmu per matca. Si buda naudojo Hulk Hogan, Nova. Sis budas dabar jau yra absoliuti atgyvena (gyvavo 1984-1990 WWF lygoje ir WCW lygos 5 minuciu matcuose). Si buda galima naudoti tik itin trumpuose matcuose 5-8 min. Jo vienintelis pliusas - praktiskai neimanoma gauti traumos. Minusai:
a) nezinia kaip patiks matcas publikai, matco psichologija statiska, publika gali visiskai nenoreti to, kas vyksta ringe, o kazko pakeisti matco metu negalima.
b) veiksmo klaidos atveju mirsta visas matcas, nutrukusi veiksmu grandine vercia kartoti veiksma, kad ir kaip kvailai tai atrodytu.
c) Matcai praktiskai absoliuciai vienodi, nesistengiami prigalvoti ko nors daug, paprastai baziniai veiksmai, kuriuos lengva atsiminti.
d) Repeticijos uzima per daug laiko - 1 trumpam matcui reikia 2 repeticiju, 1 ilgam matcui reikia vos ne 2 savaiciu repeticiju (jau nekalbant apie tai, jei matcas 2 vs 2).

2) Susitarimas apie matco pointus is anksto - si buda megsta naudoti WWE wrestleriai. Jo esme yra ta, kad wrestleris pranesa savo priesinninkui pries kova, kad jis naudos pvz. 3 highspotus (labai ispudingus veiksmus) Shooting Star Press of top rope, torpeda ir german suplexa ant kedes. Taigi kitas zino, kad bus tokie 3 veiksmai matce, nors viska jie daro matce callingais, o sitie veiksmai daromi parodzius atitinkama zenkla. Sio budo pranasumas, tai, kad yra susilaikoma nuo netiketu highspotu, kurie gali suzaloti priesininka ar ji daranti asmeni netinkamai isgirdusi callinga ar atsisakiusi ji vykdyti.

3) Callingai yra butina praktiskai kiekvieno matco dalis. Nebutinai tai reiskia, kad yra callinami visi veiksmai, kartais per matca tebuna 2-5 callingai pvz. Japonijoje ar tarp itin technisku pro-wrestleriu. Callingai gali buti vykdomi, o gali buti ir ne, pvz. zemo lygio wrestleris kovoje pries superzvaigzde callina labai daug savo veiksmu, tuomet superzvaigzde gali atsakyti i visus callingus no arba tiesiog nevykdyti callingu ir imti shootinti.

4) Worked - Shootfight (nepainioti su atskiru kovos stiliumi) - si rusis pasizymi tuo, kad kovotojai kovoja be jokiu callingu, susitarimu ir pan. Siuo stiliumi paprastai kovoja shoot-fighteriai pro-wrestlinge. Kooperacijos elementas kovose yra, kadangi sellinama, nesipriesinama atliekant metimus ir pan.

Teisejo vaidmuo wrestlingo matce taip pat yra neatsitiktinis. Paprastai jis taip pat callina spotus (su interferencais, matco baigties, kuriuos jis isgirsta per ausine), jei matcas itin prastas jis gali padeti wrestleriams callinti ju spotus. Teisejas taip pat yra teisejas kaip teisejas: ziuri, kad matcas netaptu shoot-fightingu, kovotoju sveikatos bukle, ir taisykles (cia kai kas gali juoktis, taciau teisejas turi normalia teise diskvalifuoti kovotoja uz taisykliu pazeidima, nors matco rezultatas turi buti ir priesingas, jeigu sios taisykles pazeidimas kelia gresme kito kovotojo gyvybei ar sveikatai, o siaip oficialios taisykles su visais niuansais uzima tikrai neplona knyga).


! Sis straipsnis yra nMo ® nuosavybe ir jos platinimas be administracijos zinios bus baudziamas ispejimais, banais ir tu #@$%& pazeminimu. Jei norite panauduoti nMo ® straipsnius savo forumose/saitose - jums reikia susisiektu su administracijos atstovais.
Cituoti

 nuotrauka XEUS 2005-07-28

HARDCORE-AUGAS pasakė:

Xeus kaip su tuo Sledgehameriu???? kadanors jie trenkia su juo is tikruju??????
Smugis sustabdomas pacioje pabaigoje, taigi realiai tik kepstelima, o ne trenkiama.

HARDCORE-AUGAS pasakė:

XEUS gal gali paaiskint kaip bookinami Hardcore machai??? pvz. CZW,
IWA:MS,XPW ir pan. ar hardcore machai nera bookinami???
Bookinami. Esme tik ta, kad is anksto apsitariama del highspotu (kiek kartu kas nors nukris nuo kopeciu ant dygliuotos vielos tinklo ir panasus veiksmai, kai suplannuota is anksto konstrukcija, ji matco metu sudedama ir tada jau ant jos paprastai krentama, o fanai net apsisiusioja is laimės tada. Paprasti dalykai kaip kiek kartu kas su kede ar kuo kitu uzvos neplanuojami is anksto, teisejas nurodo kada baigti matca, kada daryti highspota ir pan.
Cituoti

 nuotrauka XEUS 2005-10-21

TruBaller pasakė:

Vot, o kiek tokiu susitarimu buna kokiame wwe matvhe, kur yra high spotu. Turiu galvoje tokiu kaip tarkim Tables ar panasus matchai ?
Ir kiek buna tokiu susitarimu per matcha kur yra daugiau nei du zmones. Cia as turiu galvoje labiau CW matchus, kai is vieno veiksmo yra reversinama i kita ir ant kito wrestlerio.
Ten yra labai daug ir greitai snekama per matca, kazkas panasaus i duck - 2 - cover, ropes, bulldog - to - asai ddt ir pan. t.y. viskas snekama realiuoju metu, kai kurios serijos sutariamos kartais is anksto pvz. 1 minute parodomuju veiksmu, bet jei kazkas kazka uzmirsta (o tai, jeigu kazkas kazka susitaria buna nuolat) viskas eina nx ir atrodo labai prastai ir praktiskai sugadina visa matco ivaizdi, todel wrestleriai daug dazniau naudoja callingu sistema, nei is anksto sutartus highspotus, taciau WWE CW iki 5 min. matcuose paprasciau yra daryti vien tik highspotus (ir daugmaz vos ne is savo movelisto issirenka highspotus, kuriuos darys tame matce) , juos callina tiek teisejas, tiek wrestleriai ir viskas labai greita ir smagu atrodo, nors yra visiskai tuscias matcas (pvz. Rey Mysterio dauguma WWE TV show matcu).
Visa tai, kas mineta apie WWE galioja ir WWE CW tag teamo matcams. As jau esu pareiskęs kazkada savo nepasitenkinima, kad WWE sugrizo dabar prie WCW 1989-1991 iki 5 min tag teamo matcu stiliaus (geriausias pavyzdys Starrcade 1990, kur tag-team turnyro matcu laikas svyravo nuo 1 iki 5 minuciu ( aptariami matco visi spotai is anksto, matcas nebuna ne vienoje vietoje nuobodus, taciau jis visiskai yra tik highspotas ant highspoto- taigi tuscias tustutelis).
Japonijos CW tag team matcai, bei indie CW matcai (ypac tie, kur 5 vs 5) niekaip negali buti suplanuoti bent 10 procentu is anksto, paprastai buna 1-2 highspotai is anksto aptarti ir daromi, kai teisejas duoda signala (visi 5 wrestleriai is vienos komandos daro kazkokia figura ir pan.), taciau paprastai tokiu is anksto aptartu spotu darymas nepavyksta normalai ir butent jie musa per matco reitinga, nes 10 zmoniu padaryti kazka vienu metu is anksto suplanuota yra labai sunku). Dazniau yra pvz. 3 vs 3 matcuose wrestlinant wrestleriai esntis ne ringe susitaria kol wrestlina 3-iasis, ka jie darys po to, kaip geriau daryti ir panasiai t.y. diskutuoja apie spotus ar pranesa isakmiai, kokius spotus darys.
Cituoti

 nuotrauka Fortaz 2006-07-25

Rodyti pranešimąXEUS, Jul 29 2005, 12:08 AM, pasakė:

Smugis sustabdomas pacioje pabaigoje, taigi realiai tik kepstelima, o ne trenkiama.
Sioje vietoje verta pamineti, kad ne visi kovotojai yra ivalde tokia technika. Lesnaris per stipriai trinktelejes kede Kurt Angle atnaujino jo kaklo trauma, o Vincas ir Shane McMahonaj (kadangi nera tikri kovotojai) shios texnikos visai neivalde - todel savo pavaldiniams kartajs uzhduoda kaip rejkiant;)

SledgeHammeriai kiek zhinaw yra du (tixliau dvieju rushiu).
1) Vienas guminis su skardos diskeliais ant krashtu - su tuo galima trinkteleti gan smarkiai - didelio suzhalojimo nebus.
2) Antras realus, su juo trenkiant jis pridengiamas pachio HHH ranka.

Lengvai ackirti kuris naudojamas galima ish to, ar pasiemes ish po ringo HHH trinkteli i laiptus juo ar ne jej trinkteli - 2 varijantas, jej ne - 1.
Cituoti

 nuotrauka Fortaz 2006-07-27

si tema taip pat atnaujinta siek tiek, o dar bbus ir naujas straipsnelis, tema:
'kaip vejkia schema vincas->matchas'.
t.y. kaip jis kalba su writeriais ir bookeriais, pastarieji su road agentais, o shie - su wrestleriais. Manaw po savajtes.
Cituoti

 nuotrauka seimas2 2008-06-08

Oho, gražus straipsnis, pats rašei XEUS? :)
Cituoti

 nuotrauka `MalioK` 2008-06-08

Rodyti pranešimąseimas2, 2008-06-08, 13:43, pasakė:

Oho, gražus straipsnis, pats rašei XEUS? :)
Taip, jis rase pats, kaip ir kruva kitu straipsniu.
Cituoti